Rowery Merida
Strona Główna / Rowery / Kolekcja 2006

Grupy rowerów
» CROSS
» DIRT / BMX
» FITNESS
» FULL SUSPENSION
» JUNIOR / KIDS
» KALAHARI
» MATTS COMFORT
» MATTS MTB
» ROAD


Wybierz Grupę rowerówZapraszamy do zapoznania się z rowerami: Kolekcja 2006

Opis grup:

Full Suspension lub All Mountain to grupa rowerów przeznaczonych do enduro i wypraw w naprawdę ciężkim terenie. Dzięki pełnej amortyzacji pokonasz każdą przeszkodę a granice wyznaczane przez przyrodę i środowisko miejskie znikają kiedy jedziesz jednym z naszych rowerów z segmentu "full suspension". Rower warty polecenia osobom szukających wrażeń i nie chętnych do kompromisów.

MTB Carbon to grupa rowerów skonstruowanych w oparciu o najnowsze technologie. Dzięki temu otrzymujesz ultra-lekki rower wykonany w całości lub części z włókien węglowych wytwarzanych w technologii MONOCOCQUE. To oraz szereg innych zabiegów konstrukcyjnych sprawiają że rowery z tego segmentu to oferta doskonała dla tych, którzy poważnie traktują taką pasję, jaką jest MTB.

MTB HFS to grupa rowerów MTB skonstruowanych w oparciu o ramy aluminiowe wytwarzane z rur 6066 PROLITE, formowane metodą wtrysku oleju pod wysokim ciśnieniem. Rowery z tego segmentu to zaawansowane technologicznie produkty przeznaczone dla tych, którzy preferują inne niż karbonowe konstrukcje, tworzone ze stopów aluminium 6066 w sposób najlepszy z możliwych.

MTB TFS to grupa rowerów MTB skonstruowana w oparciu o ramy aluminiowe wytwarzane ze stopu aluminium 6061. Rury konstrukcyjne rowerów z tego segmentu formowane są metodą mechanicznego kształtowania rur TFS. Alternatywna metoda dla konstrukcji karbonowych oraz konstrukcji HFS posiada liczne grono zwolenników, którzy podobnie jak w innych przypadkach są przywiązani do rowerów MTB z tego segmentu - zgodnie z ich subiektywnym odczuciem.

MTB SUB to grupa rowerów właściwa dla osób, które poszukują kompromisu między ceną i jakością. Jednak projektując rowery z tego segmentu Merida nie poszła drogą na skróty: rowery MATTS SUB posiadają solidną ramę zbudowaną w technologii MATTS z kompletnym osprzętem SHIMANO. Jeżeli więc jesteś oszczędny i oczekujesz dobrego, wygodnego i trwałego roweru to jeden z modeli należących do grupy MTB SUB jest rowerem dla Ciebie.

ROAD RACE to grupa rowerów szosowych. Szybkość w swojej ostatecznej formie może być znaleziona tylko siodełku rowerów Ultimate Racing. Kiedy jedyną rzeczą jaką słyszysz jest szum łańcucha, a krajobraz przelatuje z zapierającą dech w piersiach prędkością i każde pociągnięcie pedałem jest bezpośrednio przeniesione w ruch do przodu - oto prawdziwa fascynacja rowerem wyścigowym. Nasza najnowsza generacja ram z włókien węglowych FLX jest nazwana EVO i jest (r)ewolucją wagową (tylko 981g) względem modeli z zeszłego roku. Sztywność i technologia tylnego trójkąta FLEX-STAY to (r)ewolucja w kształtowaniu ramy, przy utrzymaniu wyścigowej geometrii z lekko wygiętą górną rurą. Kupując jeden z rowerów z grupy ROAD dołączasz do świata elity kolarskiej. W sezonie 2008 dwie najlepsze zawodowe gupy kolarskie w Polsce ścigają się na rowerach Meridy.

CYCLO CROSS/TRIATHLON to rowery stworzone do wyścigów w specyficznych warunkach i z różnym przeznaczeniem. Rower triatlonowy z serii WARP to maszyna przystosowana do ogromnych prędkości. Nazwane od intergalakycznej prędkości statku kosmicznego Enterprise - Warp jest jednostką miary. Jednolita rama aluminiowa o profilu skrzydła i sprawdzona geometria oferuje aerodynamiczną pozycję i doskonałe wyniki w testach czasowych. W sezonie 2008 udało nam się zmniejszyć ciężar ramy do 1500g bez zmian w wyglądzie. Było to możliwe tylko i wyłącznie poprzez zastosowanie naszego potrójnie cieniowanego aluminium Prolite 66. Jeśli prowadzisz rower WARP to Twój nowy, lepszy wynik jest tuż za rogiem.
Rower CYCLO CROSS ma geny profesjonalnych krosowych maszyn z ekstremalnie lekką aluminiową ramą wykonaną w technologii Prolite 66, dokładnie dobranymi komponentami i wyścigową geometrią. To rower zdolny do wszystkiego: od użycia jako rower zimowy, przez ściganie się na szosie, aż do zawodów crossowych.

FITNESS to grupa wszechstronnych rowerów do energicznych ćwiczeń na szosie, a dzięki wzmocnionym obręczom kół trening można prowadzić także poza gładką powierzchnią drogi. Dzięki użyciu prostej kierownicy i mocniejszych opon powstała mocniejsza maszyna wyścigowa, prawie tak samo szybka jak tradycyjna "szosówka". Sztywny widelec i zmniejszona baza kół skutkują mniejszym ciężarem i lepszą zwrotnością w porównaniu do rowerów typu Crossway, nie zmniejszając jego solidności

CROSSWAY to grupa rowerów uniwersalnych. Rowery doskonale sprawdzają się zarówno na wycieczkach po drogach płaskich, jaki i po lekkim terenie z dala od prostych i równych dróg. To idealny rower dla tych, którzy cenią równowagę pomiędzy komfortem jazdy, jej szybkością oraz poruszają się po zróżnicowanym terenie. Jeżeli tylko na swoje wyprawy nie wybierasz tras w trudnym górskim terenie, to rower z grupy CROSSWAY jest doskonałą propozycją dla Ciebie.

JULIET to grupa rowerów tylko dla Pań. Charakteryzuje je szczególne dostosowanie do wymagań rowerzystek, zaczynając od specyficznej geometrii ramy i kończąc na przemyślanej selekcji komponentów takich jak zwężona kierownica, lekkie opony, bardziej miękkie zawieszenie i kobiece siodełka. Ramy JULIET są czymś znacznie więcej niż kobieco wykończonymi męskimi ramami MTB. Są w pełni dopasowane do wymiaru kobiecości. Ale komponenty i konstrukcja to nie wszystko w przypadku produktów przeznaczonych dla kobiet. W przypadku produktów z grupy JULIET stworzono nowoczesny i delikatny design, który podkreśla estetyczną wrażliwość kobiet.

URBAN to grupa rowerów typowo miejskich. Specyficzna konstrukcja ramy oraz duże koła ułatwiają poruszanie się w gęstej, zurbanizowanej przestrzeni. Ci, którzy wykorzystują rower do przemieszczania się w miastach, docenią komfort jazdy: lekkość, zwrotność oraz ergonomiczną pozycję ciała oraz relację tułowia do ramion.

TREKKING to grupa rowerów przeznaczonych na wycieczki rowerowe. Wszyscy, którzy preferują przyjemną i relaksującą turystykę rowerową powinni wybrać jeden z modeli należących do tej grupy. Rowery trekkingowe posiadają wszystkie najważniejsze cechy rowerów z grupy CROSSWAY. Dodatkowo zostały wyposażone w błotniki, oświetlenie przednie i tylnie oraz w bagażnik, dzwonek. Kupując rower z grupy TREKKING otrzymujesz produktu gotowy do rowerowych wypraw.

JUNIOR to grupa rowerów przeznaczonych zarówno dla większych, jak i mniejszych dzieci. Dziecięcy świat to świat marzeń. Większe dzieci marzą o tym by posiadać rower podobny do tych, na których jeździe świat dorosłych - dla tych dzieci Merida opracowała rowery z serii Dakar.
Dla nieco mniejszych dzieci, szukających niepowtarzalności i wyjątkowych przeżyć ze swych samodzielnych wycieczek Merida stworzyła rowery z serii K 200. Maluszkom, które dopiero poznają świat rowerów Merida dedykuje rowerki z serii K 160 oraz model K 200 BMX.
Mocno wierzymy w to, że pierwsze rowery, podobnie jak pierwsze wrażenia z jazdy, są zapamiętywane przez nas na całe życie. Dlatego przywiązujemy największą uwagę do tego, aby propozycje produktowe z grupy JUNIOR były jedyne w swoim rodzaju i najlepiej spełniały wysokie wymagania naszych dzieci.© Rowery Merida - rowery, akcesoria rowerowe, części rowerowe, artykuły, sprzęt rowerowy.